Bogdan wziął na obóz w góry 80 zł. Na napoje wydał 2 razy wiecej niz na lody, a o 5 zł mniej niż na napoje wydał na słodycze. za 15 zł kupił upominał dla rodziców. wtócił bez pieniędzy,gdyż ostatniego dnia zgubił 10 zł. ile pieniędzy wydał na lody? -

3

Odpowiedzi

2010-03-25T16:34:17+01:00
X- cena lodów
2x- cena napoi
2x-5- cena słodyczy
15 zł- upominek
10zł-zgubił
80 zł - miał
x+2x+2x-5+15+10=80
3x+2x+10+10=80
5x+20=80
5x=80-20
5x=60/:5
x=12
Odp. Na lody wydał 12 zł.

2010-03-25T16:37:13+01:00
X-kwota wydana na lody
2x-napoje
2x-5-słodycze
x+2x+2x-5+15+10=80
5x=60 /÷5
x=12
Odp. Na lody wydał 12 zł.

2010-03-25T16:43:36+01:00
Wziął- 80 zł
upominek dla rodziców-15 zł
zgubił-10 zł
napoje-2x więcej niż lody
słodycze- 5zł mniej niż napoje
lody-?
upominek + to co zgubił=25zł
(zostaje 55 zł)
napoje-20 zł
słodycze- 20zł-5zł=15zł
lody-20zł:2=10zł
Odp.: Na lody wydał 10 zł.