Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T17:30:38+01:00
X-cena 1kg kiwi
y-cena 1kg bananów

2x+3y=7,7
x=2y

2×2y+3y=7,7
4y+3y=7,7
7y=7,7
y=1,1zł

x=2y=2×1,1=2,2 zł
odp.1kg kiwi kosztuje 2,2zł a bananów 1,1zł
2 4 2
2010-03-25T17:34:43+01:00
X-kiwi
y-banany
2x+3y=7.70zł
y=0.5x
2x+3(0.5x)= 7.70zł
2x+1.5x=7,7zł
3,5x=7.70/ :3.5
x= 2.2zł
y= 0.5*2.2zł
y=1.1zł
1kg kiwi kosztuje 2.2zł
1kg bananów kosztuje 1.1zł
1 5 1