Opisz wszystkie rodziny z lektury "opium w rosole" tak jak niezej oprcz rodzin
Lewandowscy, Borejkowie, Ogorzalkowie. Prosy o yrobienie tak jak na przykladzie:

Lewandowsy - hojni, goscinni, lubiani wsrod sasiadow, ubodzy, mila, rodzinna atmosfera w domu, prowadza otwarty dom, matczyna milosc do kazdej biednej istoty.
-Slawek
-pani Marta
-Franciszek
-Mariola

1

Odpowiedzi

2009-10-29T18:13:18+01:00
Rodzina Ogorzałków- O tej rodzinie zbyt wiele nie wiemy. Rodzice przez kłopoty brata Piotra wysłali Maćka Ogorzałke by zamieszkał ze swoim dorosłym pracjującym bratem . Mieszkanie w którym mieszkają bracie wygląda bardziej jak rupieciarnia niż dom. Stoją tam rowery, pudła, skrzynki i wiele drobiazgów należących do rodzinych Ogorzałków

Rodzina Borejków to bardzo miła rodzina.
Borejkowie są bardzo zabawni – roztargniony, sypiący łacińskimi sentencjami ojciec rodziny Ignacy, ironiczna babcia Mila, która zawsze „wie lepiej” ,zwariowana Ida, niepewna siebie Natalia, oraz leniwa i łakoma Pulpencja. Borejkowie są dobrym przykładem rodziny, która potrafi okazać ciepło nawet obcym. Dowodem tego jest zapraszanie na obiad małej, nieznajomej dziewczynki tj.Aurelli inaczej Genowefy Bombke, która więcej miłości zaznała u obcych ludzi niż w swoim rodzinnym domu.

@


Rodzina Jedwabińskich jest mała. W skład jej wchodzi Aurelia, mama Ewa i jej mąż.
Ewa Jedwabińska nie potrafi porozumieć się z córką i z mężem. Ich rodzinę można nazwać patologiczną , bo chociaż mieszkają razem, każde z nich żyje swoim życiem i nie interesują się sobą nawzajem. Ewa jest zajęta robieniem doktoratu z pedagogiki, jej mąż pracą i nie zauważają swojej córki Aurelki , która potrzebuje swych rodziców. Dziewczynka pozostaje pod opieką sąsiadki, którą niestety niezbyt interesuje to, gdzie przebywa i co robi dziewczynka. Jedwabińscy uświadamiają sobie swój błąd dopiero, kiedy dziewczynka ucieka z domu. Jednak nawet wtedy kłócą się. Widać, że pani Jedwabińska nie jest zbyt dobrym pedagogiem, ani w domu, ani w pracy. Wyrzuca ukochaną maskotkę córeczki tylko dlatego, że jest brudna.
27 4 27