Mam dla was bardzo ale to bardzo prościutkie zadanko nie mam co robić więc chce wam trochę dać pozdobywać punktów:)

Rodzina zjada dziennie 1,5 półtora bochenka chleba i 5 bułek, a w niedzielę swa bochenki chleba i 5 bułek.Ile rodzina wydała?
1 chleb=1,60 zł.
1 bułka=0,25 gr.
I co zadanko dla przedszkolaka?Bez przesady:)Aha i proszę byście dawali pytania i odpowiedzi np.Ile wydano w niedziele? itp.

POWODZENIA!PROSTE CO?

2

Odpowiedzi

2010-03-25T18:03:56+01:00
To jest po 1. Banalne i po 2. Miałem to juz w szkole:D
No to jedziemy:
1,60+(1.60:2)=2.40
5x0.60=3
2x1,60 =3,20
5x0.60=3

2,40+3+3+3,20=11.6zl

ODP:Rodzina wydała na pieczywo w ciagu jedengo tygodnia 11.6zl
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T18:10:49+01:00
Dziennie chleb - 1,60 x 1,5 = 2,4 zł
dziennie bułki - 5 x 0.25 zł = 1,25 zł
w niedzielę chleb - 2 x 1,6 zł = 3,2 zł
w niedzielę bułki - 5 x 0.25 zł = 1,25
2,4 zł x 6 dni = 14.4 zł
1,25 zł x 6 dni = 7,5 zł
3,2 zł + 1,25 zł = 4,45 zł - całą niedzilę tyle wydaje ta rodzina

cały tydzień - 14,4 + 7,5 +4,45 = 26,35 zł
Odp. Rodizna tgodniowo na bułki i chleb wydaje 26,35 zł.