A)Wybierając się na wycieczkę,Marcin kupił 0.6 kg jabłek po 2.35 zł za kilogram, 1 1/4 kg gruszek po 3.40 zł za kilogram i 80 dag mandarynek. Ile ważyły te zakupy?
b)Ile kosztowały kupione przez Marcina jabłka, a ile gruszki?
c) Za swoje zakupy Marcin zapłacił łącznie 9.54 zł. Ile kosztował kilogram mandarynek?

2

Odpowiedzi

2010-03-25T18:34:24+01:00
A) 0,6 + 1 1/4 + 80 dag = 2,65kg
Odp. Zakupy ważyły 2,65kg
b)0,6 kg jabłek - 1,41 zł
1 1/4 gruszek - 4,25 zł
Odp. Jabłka 1,41 zł, a gruszki 4,25 zł
c)9,54 - (4,25+1,41) = 3,88 zł

Odp. Kilogram mandarynek kosztował 3,88 zł
2 3 2
2010-03-25T18:42:33+01:00
A)Wybierając się na wycieczkę,Marcin kupił 0.6 kg jabłek po 2.35 zł za kilogram, 1 1/4 kg gruszek po 3.40 zł za kilogram i 80 dag mandarynek. Ile ważyły te zakupy?
b)Ile kosztowały kupione przez Marcina jabłka, a ile gruszki?
c) Za swoje zakupy Marcin zapłacił łącznie 9.54 zł. Ile kosztował kilogram mandarynek?
a)

0,60+1,25+,80=2,65
zakupy wazyly 2kg 65dkg
b)

0,6*2,35=1,41
jablka kosztowaly 1zl 41gr

1,25*3,4=4,25
gruszki kosztowaly 4zl 25gr

c)9,54-1,41-4,25=3,88
tyle kosztowaly 0,8kg mandarynek
x*0,8=3,88 /:0,8
x=4,85
kilogram mandarynek kosztowal 4zl 85gr
3 4 3