W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków: "Pawełki" po 10zł 50 gr za kilogram oraz "Marcinki"-1,2 razy droższe od "Pawełków". Ile reszty zostanie z banktnotu o nominale 20zł po zakupieniu 30dag "Pawełków" i 0,6 kg "Marcinków"?Zapisz obliczenia.

3

Odpowiedzi

2010-03-25T18:36:35+01:00
Pawełki- 10zł 50gr
Marcinki-10 zł 50gr * 1,2=12zł 60gr
10,50zł*0,3kg=3,15zł- tyle zapłacimy za 30 dag Pawełków
12,60zł * 0,6kg=7,56zł- tyle zapłacimy za 0,6 Marcinków

3,15zł+7,56zł=10,71zł- tyle w sumie za wszystko (Marcinki i Pawełki)

20zł-10,71zł=9,29zł

Licze na najlepsze:).
2 5 2
2010-03-25T18:38:45+01:00
1,2 * 10zł 50gr = 12zł 60gr

Pawełki - 30dag * 10zl 50gr = 3zł 15gr
Marcinki - 0,6kg * 12zł 60gr = 7zł 56gr

7zł 56gr + 3zł 15gr = 10zł 71gr
20zł - 10zł 71gr = 9zł 29gr

Odp. Zostanie reszty 9zł 29gr
2010-03-25T18:41:39+01:00
10,50÷0,3 kg=3,50
12,60÷0,6 kg=6,30
3,50+6,30=9,80