Odpowiedzi

2010-03-25T18:51:21+01:00
Zalety i wady centralnego odkurzania
Jakie są zalet, a jakie wady odkurzaczy centralnych w stosunku do tradycyjnych?

Porównując odkurzacz centralny BEAM do tradycyjnego przenośnego odkurzacza od razu można ujrzeć wiele zalet. Główną ideą centralnego odkurzania jest całkowite wyeliminowanie cyrkulacji zużytego powietrza w pomieszczeniach. W tradycyjnym odkurzaczu przenośnym, nawet tym z górnej półki, powietrze, które przechodzi przez filtr lub worek z kurzem wydmuchiwane jest z powrotem w sprzątanym pomieszczeniu.
Przy zastosowaniu odkurzacza centralnego BEAM powietrze po przejściu przez filtr jest odprowadzane na zewnątrz budynku, co zabezpiecza użytkownika i innych domowników przed bezpośrednim stykaniem się ze szkodliwymi mikrocząsteczkami oraz bakteriami i roztoczami. Takiego komfortu nie zapewniają tradycyjne odkurzacze, nawet te z filtrami wodnymi.

System centralnego odkurzania BEAM to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Odkurzacz oczyszcza w czasie pracy powietrze w pomieszczeniu co zmniejsza zawartość w nim alergenów.

Odkurzaniu nie towarzyszy również hałas silnika, gdyż jednostkę centralną montuje się najczęściej w garażu, piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. Czyli w miejscu oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych.

Zaletą, która właściwie nasuwa się na samym początku to uwolnienie się od dźwigania odkurzacza po schodach. Na co dzień system centralnego odkurzania to tylko lekki, elastyczny wąż sprzątający.

Wady? Hmmm...
1. Wyższy koszt inwestycji niż przy odkurzaczu przenośnym.
2. Jeśli można nazwać to wadą - system wymaga wcześniejszej instalacji.
3 4 3