Odpowiedzi

2010-03-25T19:07:48+01:00
Nazwisko Rejenta odzwierciedla jego temperament. Jest to człowiek spokojny i cichy. Najpierw myśli, później działa. Na człowieka takiego jak on mówi się flegmatyk. Wszystko robi powoli. Poza tym jego cechami usposobienia są skrytość i opanowanie. Milczek ma jedną zaletę i jedną wadę. Zaletą jest honor szlchcica, Wadą zaś to, że oprócz tej zalety nie posiada żednej innej.
Rejent Milczek jest bohaterem niezbyt sympatycznym. Nie wzbudza we mnie sympoatii, wręcz przeciwnie - niechęć. Nikogo nie szanuje, nie liczy się z niczyim zdaniem. Jest gotowy "po trupach" dojśc do celu. To właśnie wywołuje we mnie antypatię do jego postaci.

Maciej Raptusiewicz czyli inaczej zwany Cześnikiem jest starym kawalerem i sarmatą. Jego nazwisko wywodzi się od słowa raptus, które oznacza gwałtowny, wybuchowy. Cześnik jest hałaśliwy, gadatliwy, porywczy i gwałtowny. Gdy się zdenerwuje potrafi być nieobliczalny.
Mimo wielu wad, Cześnikowi nie brakuje zalet. Jest on bardzo gościnny. Potrafi puścić w niepamięć wszelkie kłótnie, gdy wita w domu gościa.
Raptusiewicz jest patriotą. Dla ojczyzny skłonny jest do brawury i ryzyka.
1 4 1
2010-03-25T19:11:46+01:00
Rejent Milczek- jego nazwisko wskazywałoby na to że jest człowiekiem spokojnym i łagodnym. Główny bohater. W rzeczywistości to intrygant, który działa podstępnie i potrafi być bezwzględny nawet dla własnego syna, jedynaka.W dawnej Polsce Rejnt był pracownikiem sądownictwa. Milczek jest ojcem Wacława, jest również właścicielem połowy zamku. To szczupły drobny człowiek. zwykle pochyla głowę i składa ręce na znak pokory. na pozór cichy, skromny, pobożny, a w rzeczywistości sprytny. chytry, podstępny i bardzo inteligentny a przy tym wytrwały, uparty opanowany, zawzięty i zamknięty w sobie
1 3 1