Rozwiąż: proszę o rozwiązanie i obliczenie

1.Na uszycie sukni balowej krawcowa zużyła 3,75 m materiału. Ile takich sukienek można uszyć z 67,5 m tego materiału ?
2.Buty kosztowały 160 zł. W czasie wyprzedaży ich cenę obniżono o 15 %. Ile kosztowały buty po przecenie ?
3.Kamil wydał 18 zł i jest to ¼ kwoty, którą wziął na zakupy. Ile pieniędzy wziął Kamil na zakupy ?
4. W czwartych klasach pewnej szkoły podstawowej uczyło się 176 uczniów. W klasach piątych było 0,875 liczby uczniów klas czwartych, a w klasach szóstych było półtora raza więcej uczniów niż w klasach piątych. Ilu uczniów uczyło się w tej szkole ?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T19:14:46+01:00
1.
67,5m:3,75m=18
Odp: Krawcowa może uszyć 18 sukienek z tego materiału.

2.
160zł*0,85=136zł
Buty kosztowały 136zł po przecenie.

3.
18zł * 4 = 72zł
Odp: Kamil wziął 72zł na zakupy.

4.
0,875*176=154
1,5*154=231

124+231+176=531
Odp: W tej szkole uczyło się 531 uczniów.

Mam nadzieję, że pomogłam ;D
5 4 5
2010-03-25T19:20:33+01:00
Zad.1
67,5 m:3,75 m=18
Odp.:Można uszyć 18 sukienek.

zad. 2
160 zł:100=1,6
1,6*15=24
160-24=136
Odp.:Buty po przecenie kosztowały 136 zł.

zad.3
18*4=72
Odp.:Kamil wziął na zakupy 72 zł.

zad.4
176-uczniowie klas czwartych
176:1000=0,176
0,176*875=154-uczniowie klas piątych
154*1,5=231-uczniowie klas szóstych
176+154+231=561
Odp.:W tej szkole uczyło się 561 uczniów.
3 2 3
2010-03-25T19:28:28+01:00
Zadanie 1
67,5 m : 3,75 m = 18

Odp.:Można uszyć 18 takich sukienek.

Zadanie 2
15% ze 160 = 15\100 (jako ułamek) * 160 = 130\10 = 13
160zł. - 13zł. = 147zł.
Odp.:Po przecenie buty kosztowały 147zł.

Zadanie 3

1/4 ( jako ułamek )z 18 = 1\4 * 18 =18\4 = 4 2\4
4 2\4 = 4,25zł.
4,25zł. + 18zł. = 22,25zł.

Odp.:Kamil wziął na zakupy 22,25zł.

Zadanie 4

176 * 0,875 =154 - klasy piąte

154 * 1,5 = 231 - klasy szóste

176 + 154 + 231 = 461

Odp.: W tej szkole uczyło się 461 dzieci.
2 3 2