Organizatorzy balu musieli wyliczyc jaki fundusz jest potrzebny aby przygotowac poczestunek. Załozono za na balu bedzie 120 osób a na kazda z nich przypadanie: dwa ciastka, jedna paczka paluszków , pół litra soku , 3 owoce kiwi, pół litra wody oraz 3 czekoladowe jajka niespodzianki. Oblicz ile pieniedzy wydano na poczestunku jezeli produkty kosztowały : 1 paczka paluszków-1,50 , 1 jajko niespodzanki-3 zł , 1 owoc kiwi-0,60 , 1 ciastko- 2 zł , 1 litr soku- 2,60 , 1 litr wody- 1,40 zł.

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T20:23:18+01:00
1 osoba:
2 ciastka: 2x2zł=4zł
1 p. paluszków:1,50zł
0,5l. soku:2,6o zł:2=1,30zł
3 o. kiwi:3x0,60zł=1,80zł
0,5l. wody:1,40zł:2=0,70zł
3 jaka niesp.:3x3zł=9zł
4zł+1,50zł+1,30zł+1,80zł+0,70zł+9zł=18,30zł
120 osób: 120x18,30zł=2196zł
licze na naj...
2010-03-25T20:24:12+01:00
Osób: 120
Ciastka: 2 x 2 zł = 4zł
Paluszki: 1,50 zł
Pół litra soku: ½ x 2,60 = 1,30 zł
Kiwi: 3 x 0,60 zł = 1,80 zł
Pół litra wody: ½ x 1,40 zł = 0,70 zł
Jajka niesp. : 3 x 3zł = 9 zł
Razem : 4 zł + 1,50 zł +1,30 zł + 1,80 zł + 0,70 zł + 9 zł = 18,30 zł
18,30 zł x 120 = 2196 zł

Odp. = Na poczęstunek wydano 2196zł.

Dasz mi naj? ^^' Proszę... ;>
2010-03-25T20:30:04+01:00
2 ciastka =4zł 4zł × 120= 480zł
1paluszki 1,50zł 1,50zł × 120= 180zł
poł litra soku 1,30zł 1,30zł × 120 =156zł
3 kiwi 1,80zł 1,80zł × 120= 216zł
0.5 litra wody 0,70zł 0,70zł × 120= 84zł
3 jajka 9zł 9zł × 120= 1080zł


480zł + 180zł + 156zł + 216zł + 84zł + 1080zł = 2196zł