Zad.

a) wybierając się na wycieczkę, Marcin kupił 0,6 kg jabłek po 2,35 zł za kilogram, 1 1/4 kg gruszek po 3,40 zł za kilogram i 80 dag mandarynek. Ile ważyły te zakupy?

b) Ile kosztowały kupione przez Marcina jabłka, a ile gruszki?

c) za swoje zakupy Marcin zapłacił łącznie 9,54 zł. Ile kosztował kilogram mandarynek?

BŁAGAM. Proszę też o zrozumiałe działania i krótkie tłumaczenia (nie koniecznie)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T21:35:55+01:00
A) 0,6kg+1,25kg+0,8kg=2,65kg

b)Jabłka
0,6*2,35zł=1,41zł

Gruszki
1,25*3,4zł=4,25zł

c)9,54zł-1,41zł-4,25zł=3,88zł
3,88zł/0,8=4,81zł

;D