Odpowiedzi

2010-03-25T21:32:40+01:00
5zł- pieniądze marty
3-ilość lizaków
1,87-koszt jednego lizaka
3*1,87=5,61
5-5,61=-0,61

Odp.. Marcie nie zostanie nic reszty... będzie musiał zaciagnąć dług...
2010-03-25T21:33:25+01:00
5zł ma Marta
1,87 zł koszt lizaka jednego
1,87 mnożymy razy 3 bo ona chce kupić trzy lizaki więc wychodzi nam 5,61 zł.
Marta miała 5 zł a lizaki kosztują 5,61 zł więc Marcie na nie po prostu nie wystarczy.