Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-27T09:23:16+01:00

Moim zdaniem postacią literacką, którą warto pokazać w teatrze i filmie jest Antygona. Jest to młoda dziewczyna, zamieszkująca królestwo Teb. Miała siostrę Ismene i braci Polinika i Eteoklesa. Była córką Edypa i Jokasty. Skazana na wyrok śmierci, za dobrą sprawę.
Antygona była bardzo pobożną osobą. Wiarę w bogów ceniła sobie bardziej niż zakazy i nakazy ludzi. Nie bała się sprzeciwić woli Kreona króla Teb, ponieważ jego rozkaz był niezgodny z nakazem bogów. Ufała, że każdy człowiek powienien postępować dobrze, a po śmierci spotka go nagroda.Nie bała się śmierci. Wolała zginąć, niż żyć na świecie zastraszanym i niezgodnym z jej przekonaniami.
Dziewczyna odznaczała się wyjątkową miłością siostrzaną. Każde ze swojego rodzeństwa traktowała tak samo. Mimo zakazu władz pochowała swojego brata. Nie zważała na jego uczynki, kierowała się miłością. Uważała, że nikt nie powinien osądzać ludzi za życia. Tylko bogowie mają prawo sądzić i karać nas po śmierci.
Była bardzo odważna i dzielna. Wielu mężczyzn powinno zazdrościć jej odwagi. Wiedziała jakie konsekwencje czekają ją, jak przyzna się do popełnionego czynu. Jednak Antygona z dumą powiedziała, co zrobiła nie czując strachu. Została skazana, jendak jej śmierć ukazała nam bohatera, który nie boi się zginąć za swoją wiarę, przekonania i miłość.
Moim zdaniem o tej postaci powinno się mówić. Jest w zorem do naśladowania. Pomaga człowiekawi spojrzeć inaczej na swoje życie.
1 4 1