Odpowiedzi

2010-03-27T10:01:07+01:00
2,40 zł - 1kg jabłek - x
4,80 zł - 1kg gruszek - y

{x+y =20
{2,40x +12= 4,80y

{x=20-y
{2,40x+12=4,80y

2,40(20-y)+12=4,80y
48-2,40y +12=4,80y
60 - 2,40y=4,80y |+2,40y
60=6y |:6
10=y

x=20-10=10

{x=10
{y=10

Odp. Kupiono 10kg jabłek i 10kg gruszek
4 2 4
2010-03-27T10:09:57+01:00
20kg x 2,40=48 zł
48-12=36zł
36zł:4,80=7,5kg

odp:kupiono 20kg jabłek i 7,5 kg gruszek.
1 5 1