POWTÓRKI Z PLUSEM DLA KLASY VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ ZESTAW ZADAŃ NR 7

PROSZĘ O ODPOWIEDZI DO TEGO TESTU . ; )

ZAD. 6
UCZNIOWIE KLASY VI C PRZYGOTOWALI 80 JEDNAKOWYCH PORCJI "FANTAZJI" , KTÓRE WYSTAWILI NA SPRZEDAŻ PODCZAS FESTYNU SZKOLNEGO. ZA SPRZEDAŻ 58 KAWAŁKÓW CIASTA UZYSKALI 136,30 ZŁ. ILE ZAROBIĄ UCZUCZNIOWIE KLASY VI C , JEŚLI SPRZEDADZĄ WSZYSTKIE PORCJE ?

pOPROSZĘ O ODPOWIEDŹ SZYBKĄ. ;]

ZAD.7
WARTOŚĆ ENERGICZNA "FANTAZJI" ZROBIONEJ ZGODNIE Z PRZEPISEM PODANYM NA POPRZEDNIEJ STRONIE WYNOSI 2568 KCAL. CIASTO ZOSTAŁO PODZIELONE NA 16 JEDNAKOWYCH KAWAŁKÓW. JAKĄ WARTOŚĆ ENERGETYCZNĄ MIAŁ KAŻDY Z NICH ?

pOPROSZĘ O ODPOWIEDŹ SZYBKĄ ;]

3

Odpowiedzi

2010-03-27T12:25:41+01:00
1)
136,30 - 58
x - 80

x=(136,30 * 80)/58
x=10904/58
x=188zl

2)
2568/16=160,5
7 3 7
2010-03-27T12:27:41+01:00
6.

136,30 : 58 = 2,35

2,35* 80 = 188

uczniowie klasi VI c zarobią 188 zł jeśli sprzedają wszystkie porcje.


7.

2568 kcal : 16 = 160,5

Każdy kawałek miał 160,5 kcal
37 4 37
2010-03-27T13:24:01+01:00
6)
136,30 zł: 58= 2.35zł- tyle kosztuje jedna porcja
2.35zł * 80=188zł
odp. Uczniowie klasy VIc zarobią 188zł jeśli uda im sie sprzedać wszystkie porcje

7)
2568 KCAL : 16=160,5 KCAL
odp. każdy z kawałków ciasta miał wartość energetyczną równą 160,5 KCAL

Liczę na najlepszą odpowiedż :)
35 4 35