Miesięczny budżet rodziny państwa Pieniążek w lutym 2009 roku wynosi 3200 zł. Rozkład wydatków był następujący: opłaty 0,3% rozrywka: 0,05% lekcje gry na skrzypcach dla Krzysia: 0,1% a na jedzenie 0,4%

Krzyś Pieniążek miesięcznie ma osiem lekcji gry na skrzypcach. Ile kosztuje jedna lekcja?

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-27T12:56:44+01:00

opłaty : 0,3×3200=960 zł
rozrywka : 0,05×3200=160 zł
lekcje gry na skrzypcach dla Krzysia: 0,1×3200=320
dodatkowe wydatki: 0,15×3200=480
jedzenie: 0,4×3200=1280



320 : 8 = 40
Odp. Jedna lekcja kosztuje 40 zł
2010-03-27T13:19:26+01:00
Lekcje gry na skrzypcach dla Krzysia- 0,1×3200=320 zł
opłaty - 0,3×3200=960 zł
rozrywka - 0,05×3200=160 zł
dodatkowe wydatki- 0,15×3200=480
jedzenie- 0,4×3200=1280 zł

100% - 75% =25 %
25%-10%=15 % - dodatkowe wydatki

320zł : 8 = 40zl

Odp.: Jedna lekcja kosztuje 40 zł . !!
2010-03-27T13:40:20+01:00
3200 x 0,1 = 3200 x 1/10 = 320 zł
320zł / 8 = 40 zł