Zad1
Oblicz: 3/9 * 14 + 5/6 * 8 + 2/3 :4
tam gdzie jest np. 5/6 to chodzi o ułamek zwykły

(0,4)2 * (1/2)3 + [1/6 * (-3)2]do potegi -1 : (-18/27)
tam gdzie np.(0,4)2 to chodzi o potege 2

zad 2
Za 2 kg jabłek i 3 kg gruszek zapłaciłes 6zł90gr. Gdybyś kupił 3kg jabłek i 2 kg gruszek zapłaciłbys o 30 gr mniej. Ile kg jabłek mogłbys kupic za 18 zł.

zad3
zapisz w prostszej postaci: (x-y)(x+y) - (2x- Y )2

zgory dzieki za rozwiazanie jak ktos rozwiaze wszystkie dam naj

2

Odpowiedzi

2010-03-27T18:28:03+01:00
3/9 * 14 + 5/6 * 8 + 2/3 :4=3/9*14+5/6*8+2/3*1/4=14/3+20/3+1/6=(14/3 i 20/3 mnożę razy 2)=28/6+40/6+1/6=69/6=11,5

(0,4)2 * (1/2)3 + [1/6 * (-3)2]do potęgi -1 : (-18/27)=-0,98

Za 2 kg jabłek i 3 kg gruszek zapłaciłes 6zł90gr. Gdybyś kupił 3kg jabłek i 2 kg gruszek zapłaciłbys o 30 gr mniej. Ile kg jabłek mogłbys kupic za 18 zł.
2j+3g=6,90
3j+2g=6,60 układ równań oblicz
g=1,50zł
j=1,40zł
1kg jabłek=1,20
Xkg jabłek=18
x=15kg jabłek mozna kupić za 18 zł.


zapisz w prostszej postaci: (x-y)(x+y) - (2x- Y )2
(x-y)(x+y) - (2x- Y )2=x²-y²-4x-2Y
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-27T18:41:30+01:00
Zad1
Oblicz: 3/9 * 14 + 5/6 * 8 + 2/3 :4
42/9 + 40/6 +2/12 =
168/36+240/36+6/36 (doprowadziłam do wspólnego mianownika 36)
(168+240+6)/36 = 414/36 = 23/2 = 11,5


(0,4)2 * (1/2)3 + [1/6 * (-3)2]do potegi -1 : (-18/27)

0,16* (1/8) + [(9/6)⁻¹] / (-18/27) =
0,02 + (6/9)/ (-18/27) =
0,02 + (-3/3) = 0,02-1 = - 0,98

zad 2

jabłka - x
gruszki - y
2x+3y=6,9 /*3
3x+2y = 6,6 /*(-2)

6x+9y=20,7
-6x-4y = -13,2

5y = 7,5
y = 3/2 = 1,5

2x+3*3/2 = 6,9
2x +9/2 = 6,9 /*2
4x = 13,8-9
4x = 4,8
x = 1,2
jabłka - 1,2
gruszki - 1,5
18:1,2 = 15
Za 18 zł można kupić 15 kg jabłek

zad3

(x-y)(x+y) - (2x-y)² = x²-y²-(4x²-4xy+y²) =
x²-y²-4x²+4xy-y² = -3x²-2y²+4xy