Producent proszku do prania sprzedaje go w dwóch różnych pudełkach,dla których ustalił tę samą cenę,Które opakowanie bardziej opłaca się kupić?Odpowiedź uzasadnij, wykonując odpowiednie obliczenia. ( tam na załączniku w tej drugiej bryle z boku jest 30 cm.)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T21:48:19+02:00

MUSIMY POLICZYĆ OBJĘTOŚĆ TYCH PUDEŁEK
dane:
prostopadłościan
H=30cm
a=30cm
b=7cm


V=Pp*H
V=a*b*H
V=30*7*30
V=6300cm³


Walec
H=30cm
2r=18cm---->r=9cm

V=Pp*H
V=Πr²*H
V=Π*9²*30
V=Π*81*30
V=2430Π
Π≈3,14
V=2430*3,14
V=7630,2cm³

odp: Bardziej opłacalny jest zakup proszku w pudełku w kształcie walca. Pudełko w kształcie prostopadłościanu ma mniejszą objętość(ma mniej proszku).
4 5 4