Uczniowie 6 a przygotowali 80 jednakowych porcji ciasta fantazji .ze sprzedazy 58 porcji uzyskali 136,30 zł .ile zarobią jeśli sprzedają wszystkie porcie.?
jak cos to do tego zadania jest taka tabelka

ciasto: krem:
20 ml wody 3 szklanki mleka
125g masła 15dag cukru pudru
18dag mąki 3 75g masła
6 jajek cukier waniliowy
2łyzki proszku do pieczenia 4dag mąki
5 dag maki ziemniaczanej
4 jajka

3

Odpowiedzi

2010-03-28T11:26:42+02:00
136,30zł:58=2,35
3,35zł*80=188

uczniowie zarobia wtedy 188zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T11:27:13+02:00
136,30 zł - 58 porcji

136,30:58=2,35 zł

80x2,35=188 zł

Odp: Jeśli sprzedadzą wszystkie porcje zarobią 188 zł
2010-03-28T11:28:08+02:00
136,3 : 58=2,35 - za jedną porcję
nie wiem, czy chodzi o zarobek z pozostałych porcji, czy po prostu z wszystkich razem...
(80-58)*2,35=22*2,35=51,7 - za resztę porcji
136,3+51,7=188 - w sumie