Jagody - ( 1 szklanka ) - 1.50 zł
Poziomki - ( jedna szklanka ) - ?

Ania kupiła 6 szklanek jagód, a Jacek 2 razy mniej szklanek poziomek. Jacek zapłacił za swoje zakupy o 90 gr mniej niż Ania.

Ile złotych zapłacił Jacek ?
Ile kosztowała szklanka poziomek ?

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T12:58:25+02:00
Szklanka jagód - 1,50 zł
liczba szklanek jagód- 6
liczba szklanek poziomek: 6/2= 3
koszt 6 szklanek jagód: 6*1,50zł= 9 zł

cena szklanki poziomek- x

6*1,50-0,90 zł= 9- 0,90= 8,10 zł - tyle zapłacił Jacek
8,10 / 3= 0,70 zł - koszt szklanki poziomek

Odp. Jacek zapłacił za zakupy 8,10 zł, a koszt jednej szklanki poziomek wynosi 2,70 zł.


teraz jest dobrze licze na naj !
2010-03-28T13:04:01+02:00
6*1,50=9zlotych ------------tyle ania zaplacila za 6 szkl.jagod
jacek zaplacil 90 gr mniej nisz ania==9-0,90=8,10 i kupil 2 razy mniej szkl poziomek =8,10 :2=2,70

JACEK ZAPLACIL 8,10 ZLOTYCH
JEDNA SZKLANKA POZIOMEK KOSZTOWALA 2,70 ZLOTYCH.