Odpowiedzi

  • r4m3
  • Początkujący
2010-03-28T13:34:29+02:00
A) 0,5kg * 18,40zł= 9,20zł
b) 0,25kg* 18,40=4,60zł
c) 0,1kg* 18,40=1,84zł
d) 0,75kg* 18,40=13,80zł
e) 1,5kg* 18,40=27,60zł
f)1,05kg*18,40=19,32zł
2010-03-28T13:35:40+02:00
A)9,20zł

18,40/2=9,20zł

b)4,60zł

9,40/2=4,60zł

c)1,84zł

9,20/5=1,84zł

d)13,80zł

18,40/4*3=13,80zł

e)27,60zł

18,40+9,20=27,60zł

f)19,32zł

1,84/2=0,92zł
0,92zł+18,40zł=19,32zł

liczę na naj :D
2010-03-28T13:37:07+02:00
A) pół kg sera
1kg-18,40
0,5-x
x=9,2

Odp. Pół kilograma sera kosztuje 9,2 zł.

b) ćwierć kg sera
100:4=25dag
100 dag- 18,40
25dag-x
100x=460/:100
x=4,6

Odp. 25 dag sera kosztuje 4,6zł.

c)10 dag sera
1kg=100dag
100dag-18,40
10dag-x
100x=184/:100
x=1,84

Odp. 10 dag sera kosztuje 1,84zł


d)trzy czwarte sera
100dag-18,40
75dag-x
100x=1380/:100
x=13,8

Odp: 75dag sera kosztuje 13,8 zł


e)jedna cała jedna druga sera
100dag-18,40
15dag-x
100x=2760/:100
x=27,6

Odp. 150 dag sera kosztuje 27,6zł

f)1,05 kgsera
1kg-18,4
1,05kg-x
x=19,32

Odp. 1,05kg sera ksztuje 19,32 zł