Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T13:43:32+02:00
Zad 1
Za 0,35dag sera zapłacono 5,46. Ile kosztuje 1 kg sera?
chyba 0,35kg=35dag, inaczej trochę straszne ceny wychodzą [;
5,46:0,35=15,6 [zł/kg]

Zad 2
Za 2/5 kg sera [s] i 30 dag szynki [z] zapłacono 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?
0,4s+0,3z=11,26
z=18,2

0,4s+0,3*18,2=11,26
0,4s=11,26-5,46=5,8
s=5,8:0,4=14,5
ale tam pisze 0,35 DAG nie KG
  • Użytkownik Zadane
2010-03-28T13:47:35+02:00
1.)

0,35dag - 5,46zł
100dag - ×

546 = 0,35× / :0,35
× = 15,60 zł

Odpowiedź: Kilogram sera kosztuje 15,60zł.



1 5 1
2010-03-28T13:50:06+02:00
Zad 1
5,46/0,35×100=15,60-kg sera
zad 2
2/5kg sera=40dag
18,20/100×30=5,46-szynka
11,26-5,46=5,80-ser
5,80/0,40×100=14,50-kg sera
1 5 1