6a i 6b jadą na 3 dniówkę wycieczkę do warszawy.oblicz koszt tej wycieczki jeśli przejazd z Jaworzna do Warszawy wynosi 1250zł.Nocleg 35zł za osobę.Wyżywienie 28zł za osobę.inne wydatki (bilety wstępu) 40zł od osoby uczestników jest 36.

pilne

3

Odpowiedzi

2010-03-28T15:19:32+02:00
2010-03-28T15:22:56+02:00
Nocleg 35zł za osobę.Wyżywienie 28zł za osobę.inne wydatki (bilety wstępu) 40zł od osoby uczestników jest 36.

obliczamy koszt noclegu , wyżywienie i bilety wstępu oraz koszt dojazdu

Na wycieczce będzie 2 noclegi:2*(36*35)
3 dni wyżywienie:3*(36*28)
bilety wstępu:36*40
Koszt dojazdu 1250
2*(36*35)+3*(36*28)+36*40+1250=2*1260+3*1008+1440+1260=
2520+3024+1440+1250=8234
Koszt całej wycieczki wynosi 8 234 zł
W przeliczeniu na jednego uczestnika
8 234:36=228,73gr
2010-03-28T15:23:19+02:00
Uczniów jest- 36

Nocleg 36*35=1260
Wyżywienie 36*28=1008
inne wydatki 36*40=1440
razem 3708 -suma za jeden dzien

3708*3(dni)=11124

przejaz w jedna strone 1250zł*2=2500-przejaz tam i z powrotem

11124+2500=13624zł

za 36 osób trzeba bd zapłacic 13624zł