Odpowiedzi

2010-03-28T15:31:24+02:00
7,44/0,3=24,8

24,8*0,4=9,92zl

Za 40 dag (0,4kg) szynki trzeba zaplacic 9,92 zl
3 3 3
2010-03-28T15:31:55+02:00
0,3kg-7,44zł
0,4kg-x zł
2,976-0,3x
x=2,976:0,3=9,92zł-cena szynki
2 3 2
2010-03-28T15:33:10+02:00
Dane: 0,3 kg = 7, 44 zł
Szukane: Ile kosztuje 40 dag tej szynki ?
Rozwiązanie:
40 dag = 0,4 kg

0,3 kg = 7,44 zł / : 3
0,1 kg = 2, 48 zł

0,3 kg + 0,1 kg = 0,4 kg
7, 44 zł + 2, 48 zł = 9,92 zł

Odp. 40 dag tej szynki kosztuje 9,92 zł :D
2 5 2