Właściciel sklepup sportowego zakupił w hurtowni 250 piłek po 7,50 zł za sztukę.Do ceny hurtowej doliczał 50% marży. Jaki zysk miał sprzedawca ze sprzedaży piłek , jeżeli 80 sztuk musiał sprzedać tylko z 30% zyskiem?


Pomocy

3

Odpowiedzi

2009-10-30T20:27:01+01:00
250*7,5=1875 zapłacił w hurtownii
7,5*1,5 =11,25 cena piłki z marżą 50%
170*11,25=1912,5
7,5*1,3=9,75 cena piłki z marżą 30%
80*9,75=780

1912,5+780=2692,5
2692,5-1875=817,5 zysk ze sprzedaży
4 5 4
2009-10-30T20:27:22+01:00
250-80=170 - liczba piłek z marżą 50%
170*7,50*0,5=637,5 - zysk z marżą 50
80*7,50*0,3=180 zysk z marżą 30
180+637,5=817,5 łączny zysk
4 5 4
2009-10-30T20:28:50+01:00
Właściciel sklepup sportowego zakupił w hurtowni 250 piłek po 7,50 zł za sztukę.Do ceny hurtowej doliczał 50% marży. Jaki zysk miał sprzedawca ze sprzedaży piłek , jeżeli 80 sztuk musiał sprzedać tylko z 30% zyskiem?


250 - 80 = 170 - piłki sprzedane za 7,50 + 50% 7,50

50% 7,50 = 3,75
170 x (7,50 +3,75)= 170 x 11,25= 1912,5 zł - kwota ze sprzedaży 170 piłek

80 x (7,50 + 30% 7,50) = 80 x 9,75 = 780 zł - kwota za sprzedaży 80 piłek

1912,5 zł + 780 zł = 2692,5 zł - kwota ze sprzedaży piłek

250 x 7,5 = 1875 zł - tyle zapłacił za piłki w hurtowni


2692,5 zł - 1875 zł = 817,5 zł - tyle zarobił na sprzedaży piłek(odpowiedz)

4 5 4