Odpowiedzi

2009-10-30T23:50:13+01:00
Widzę, że zadanie do szkoły się kłania ale niech pomyślę. Zarówno Jezus jak i Prometeusz pomagali ludziom i chcieli dla nich dobrze, obaj cierpieli przez tę pomoc jeden na krzyżu a drugi doznaje wiecznej śmierci bo co dzień mu ptak wyżera wątrobę która odrasta. Zarówno Prometeusz jak i Jezus walczy z osobami chcącymi krzywdzić ludzi Jezus z szatanem a Prometeusz z Bogami którzy chcą zabrać wszystko co najlepsze. Większe wrażenie wywarł na mnie Prometeusz, ponieważ on nie wiedział z góry co go czeka ani nie zmartwychwstał tylko został skazany na wieczne cierpienie, natomiast Jezus wiedział co go czeka i był na to gotowy a po cierpieniu wrócił do domu Ojca.

Nie wiem może to ci coś pomoże;p
2 2 2
2009-10-31T02:18:57+01:00
Jeśli skupimy się nad wartościami,takimi jak miłość do ludzkości i pełne cierpienia poświęcenie dla jej dobra Prometeusz-skojarzy się nam zupełnie naturalnie z Jezusem Chrystusem-wzniosły przykład mesjanizmu na rzecz ludzi.
Warto pamiętać o dość istotnej różnicy:Prometeusz jest typem buntownika przeciw bogom,Chrystus wypełnia wolę Boga.
Prometeusz dla ludzkości walczy z bogami,a Jezus z szatanem
Prometeusz jest postacią z mitologii greckiej-Chrystus jest sacrum,postacią ważną w wierze chrześcijanin i przedmiotem kultu religijnego.
Jezus cierpiał przybity do krzyża,a Prometeusz przykuty do skał Kaukazu.
mam nadzieję,że pomogłam:)
1 1 1