Odpowiedzi

2010-03-28T18:03:11+02:00
5,40 - cena kg gruszek
5,40 * 2/3= 3,6 - cena kg jabłek

3/4 * 5,40 + 1,5 * 3,6 = 4,05 + 5,4 = 9,45 zł
Odp.: za zakupu należy zapłacić 9.45zł
1 5 1
2010-03-28T18:06:35+02:00
3/4 razy 5,40zł= 4,05zł cena gruszek
5,40/2=2,70 cena za 1kilo jabłek
2,70/2= 1,35 cena za pół kilo jabłek

tyle zapłacił- 4,05+ 1,35=5,4zł
1 4 1
2010-03-28T18:08:54+02:00
Gruszki
5.40/4=1.35zł
1.35×3=4.05zł
jabłka
5.40/3=1.80zł
1.80×2=3.60zł
razem
4.05+5.40=9.45zł
Odp. razem zapłaciłem 9.45zł
Miałam to zadanie na lekcji robione ;P
1 2 1