Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T19:36:30+02:00
Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt: "Szatan z siódmej klasy". Ma on czwórkę rodzeństwa, a jak to często z siostrami i braćmi bywa - sprawiają dużo problemów.

Któregoś dnia, pani Cisowska, mama tej gromadki, rozdała wszystkim logy. Adaś, ponieważ był najstarszy, dostał największą porcję. Jednakże niedługo się nimi cieszył. Kiedy po rozmowie telefonicznej z kolegą, wrócił, aby dokończyć deser, jego lodów już nie był. Adam "troszkę" się zdenerwował. Chcąc poznać "złoczyńcę", napełnił miskę wodą i postawił ją w ciemnym pokoju. Następnie rozkazał wejść wszystkim do owego pomieszczenia i zanurzyć obie ręce w wodzie. Wytłumaczył dzieciom, że jest "...to sposób, który niezawodnie odkryje tę małpę, co zjadła lody(...)". Gdy rodzeństwo posłusznie wróciło i pokazało ręce, chłopiec je dokładnie obejrzał. Zauważył, że jego brat Jaś ma suche dłonie. Głośno oświadczył, że to on zjadł jego porcję. Mały Cisowski przyznał się do "zbrodni". Adaś miał ochotę sprawić mu lanie, ale machnął na to ręką.

Adam Cisowski w wielu sytuacjach wykorzystał swój spryt i zdolność logicznego myślenia, co było mu bardzo przydatne.


Myślę że pomogłam;]
Liczę na naj^^
7 4 7
2010-03-28T19:40:41+02:00
Któregoś dnia mam tej gromadki rozdała wszystkim lody. Adaś, ponieważ był najstarszy dostał największą porcję. Lecz niedługo się nimi cieszył. Kiedy po rozmowie telefonicznej z kolegą wrócił aby dokończyć deser jego lodów już nie było. Adam zdenerwował się. Chcąc poznać kto zjadł mu jego deser napełnił miskę wodą i postawił ją w ciemnym pokoju. Następnie rozkazał wejść wszystkim do pomieszczenia i zamoczyć obie ręce w wodzie. Wytłumaczył że jest to sposób, który niezawodnie odkryje tę małpę, co zjadła lody. Gdy rodzeństwo posłusznie wróciło i pokazało ręce, Adam je dokładnie obejrzał. Zauważył, że jego brat Jaś ma suche dłonie. Głośno powiedział że to on zjadł jego deser. Mały Jaś przyznał się do zjedzenia lodów Adasia. Adaś miał ochotę dać mu lanie, ale machnął tylko na to ręką.

2 3 2