×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-10-31T11:03:15+00:00

Bierzmowanie zajmuje drugie miejsce wśród sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Przyjmowanie sakramentów zbliża nas i upodabnia do Chrystusa.
Chrzest odradza do nowego życia, bierzmowanie je doskonali. Dzięki sakramentowi bierzmowania otrzymujemy dary Ducha Świętego, dlatego można je uznać za uczestnictwo w wydarzeniu Zesłania Ducha Świętego. Dar Ducha Świętego udzielany w tym sakramencie jest dla mnie źródłem szczególnych Jego darów i owoców, które są stałymi dyspozycjami pomagającymi do postępowania według Ducha. Jest światłem do zrozumienia tajemnic Chrystusa. Skutkiem bierzmowania jest napełnienie Duchem Świętym, umocnienie w wierze i w życiu łaski. Stanę się przez to uodporniony na niebezpieczeństwo moralnego zepsucia. Otrzymując ten sakrament otrzymam dar męstwa, który pomoże mi przezwyciężać wszystkie trudności w dawaniu świadectwa o Chrystusie. Będę mógł łatwiej prowadzić życie godne chrześcijanina, skuteczniej apostołować. Dzięki darom Ducha Świętego należycie będę mógł pojąć słowo Boże i umiał się nim kierować w życiu. Umocniony tym sakramentem wytrwale będę czynił dobro a unikał zła.
Poza tym bierzmowanie jest dopełnieniem chrztu świętego. Stanowią one jak gdyby jedną całość. Otrzymując sakrament bierzmowania wzrośnie i pogłębi się we mnie Łaska Boża. Stanę się bardziej upodobniony do Chrystusa. Bierzmowanie rozwija łaskę udzielaną podczas chrztu. Jako człowiek bierzmowany będę w pełni mógł uczestniczyć w Eucharystii. Bierzmowanie wraz z Chrztem i Eucharystią tworzą fundamenty całego życia chrześcijanina.
Dzięki temu stanę się dojrzałym chrześcijaninem.

1 5 1
2009-10-31T11:18:28+00:00
Do odpowiedzi koleżanki należy dodać
(Chrzest nas nie odradza)
że Chrzest wynika z wiary, z nawrócenia, z odrzucenia zła. Jak czytamy o chrzcie św. w 1Piotra 3, 21-22, "który teraz i was zbawia, a jest nie pozbyciem się cielesnego brudu, lecz prośbą do Boga o dobre sumienie przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce. "

Aby czlowiek mógł przyjąć chrzest musi się najpier nawrócić, tj. przyjąc Łaskę. Proszę spojrzeć choćby na Saula-Pawła: najpierw objawienie Chrystusa, potem Duch Święty a na końcu chrzest (Dz. 9. 17-18).

A bierzmowanie jest sakramentem katolickim nie chrześcijańskim

,,Bierzmowanie wraz z Chrztem i Eucharystią tworzą fundamenty całego życia chrześcijanina.
Dzięki temu stanę się dojrzałym chrześcijaninem.,,

fundamentem każdego chrześcijanina jest Pan Jezus Chrystus, wiara w Niego naśladowanie Go.


Proszę nie myliś chrześcijaństwa z katolicyzmem gdyż chrześcjiaństwo opiera się tylko na Piśmie ŚwiętymSolo Scriptura” a katolicyzm opiera się także na tym że oprócz Pisma Świętego opiera się na ustawach które sam wprowadził na soborach
1 2 1
2009-10-31T11:29:59+00:00
Ponieważ bierzmowanie to trzecia ważna rzecz w naszym życiu.
Bierzmowanie jest to przyjęcie jezusa w ważnej okazji po raz trzeci.
My jestesmy chrześcijanami i nie morzemy tego zostawic trzeciego ważnego zycia w drodze do szczęścia i być do jezusa w przyszłości.Nierozpisuje sie za duzo ponieważ to co myślą inni jest to jedno znaczne jest ważne to co ty myslisz i masz na sercu do Pana naszego...To na tyle
1 2 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci