Panowie Marek i Zbyszek są właścicielami sklepów. każdy z nich kupił w hurtowni jabłka w cenie 2,50 zł za kg. W sklepie pana Marka kilogram tych jabłek kosztował 3,25 zł, a w sklepie pana Zbyszka 3,40 zł. Pan Marek sprzedał 90 kg. jabłek, a pan Zbyszek 70 kg. Który z nich i o ile więcej zyskał na sprzedaży jabłek?

3

Odpowiedzi

2010-03-28T20:01:47+02:00
Marek 3.25 * 90 = 292,50 zł
Zbyszek 3.40 * 70 = 238 zł

292,50 - 238 = 54,50zł

odp. Więcej zarobił Pan Marek i o 54.50 zł więcej
6 4 6
2010-03-28T20:03:34+02:00
Dane:
Marek - 1 kg jabłek 3,25 zł.
Zbyszek - 1 kg jabłek 3,40 zł.
Obliczenia:
90*3,25=292,50 zł - Marek
70*3,40=238 zł - Zbyszek
Odpowiedź:
Więcej zarobił pan Marek. Zyskał 54,50 zł więcej niż pan Zbyszek.
5 5 5
  • 8650
  • Rozwiązujący
2010-03-28T20:06:53+02:00
U pana Marka:
3,25*90-2,50*90=292,50-225=67,5
u pana Kazimierza:
70*3,40-2,50*70=238-175=63

67,5-63=4,50

Odp:.Bardziej zyskał pan Marek, a dokładnie o 4,50 zł.
6 2 6