Ola zaoszczędziłą 15,80 zł, Kinka o 3,90 zł od niej mniej, a Marysia dziesięć razy więcej niż Ola i Kinga razem.Ile złotych zaoszczędziły dziewczynki razem ?
.
Biuro turystyczne organizowało wycieczkę turystyczną do czech,Koszt wycieczki dla jedneju osoby dorosłej wynosi 360 zł.Koszt wyciecszki dla młodzieży szkolnej jest równy 2/3 kosztów dla jednej osoby dorosłej.Oblicz cenęn wycieczki dla ucznia.

2

Odpowiedzi

2010-03-29T13:01:33+02:00
Ola: 15,80zł
Kinka: 15,80zł-3,90zł=11,90zł
Marysia: 15,80zł+11,90zł=27,70zł*10=277zł
Razem: 15,80zł+11,90zł+277zł=304,70zł
.
360zł:3=120zł
120zł*2=240zł
To jest cena całej wycieczki dla młodzieży, a ty zapytałeś ile zapłaci jeden uczeń. Nie wiem ilu osobowa jest ta wycieczka.
2010-03-29T13:07:59+02:00
1)
ola 15,80
kinka 15,80 - 3,90 = 11,90
marysia 10razy więćej

10 x (15,80 + (15,80 - 3,90))= 10 x 28,10 = 277 zł
obl.ile razem
15,80 + 11,90 + 277 = 304,7
odp; razem dziewczynki zaoszczędziły 304,7 zł

2)
os.dorosła 360 zł
młodzież 2/3 os.dorosłej
2/3x360=240 zł
odp; dla jednego ucznia koszt wycieczki będzie równy 240 zł