Odpowiedzi

2010-03-29T13:54:37+02:00
20 dag - 1,6zl
100dag- x

x=1,6*100 /20= 160/20= 8zł (cena za 1kg)

Jeżeli w lipcu czeresnie były dwa razy tańsze tzn.:
8zł:2= 4zł

Odp.: W lipcu czereśnie kosztowały 4zł.
2010-03-29T13:55:01+02:00
20 DAG --- 1,6 zl
100dag --- xzl
x=100*1,6/20
x=8zl
8zl:2=4zl

Odp. Kilogram czereśni w lipcu będzie kosztowal 4 zl.

=]]
momisia
2010-03-29T13:55:17+02:00
Czerwiec:
0,2kg-1,6zł
1kg-x
x=1*1,6/0,2=8zł

lipiec:
8:2=4zł

Odp: W lipcu 1kg czereśni kosztował 4zł.