Komputer kosztuje2436 zł drukarka jes sześć razy tańsza.czy 20 000zł wystarczy na zakup 6 komputerów i 8 drukarek?


w hurtowni rozważano 1479 kg kawy w paczki.Zrobiono 184 paczki po 2 kg 173 paczki po 3kg a reszte rozwazano w paczki po 4 kg. ile było największych paczek?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T14:04:47+02:00
1.
2436zł - koszt komputera
1/6*2436=406zł - koszt drukarki

6*2436+8*406=14616+3248=17864

Odp: 20tys zł wystarczy na zakup 6 komputerów i 8 drukarek.

2.
1479-184*2-173*3=1479-368-519=592
592:4=148

Odp: Największych 4-kilowych paczek było 148.
1 5 1
2010-03-29T14:05:01+02:00
2436:6=406 cena drukarki
6 X 2436=14616 6 komputerów
8 X 406=3248
14616+3248=17864 starczy 20000 tysięcy





1 5 1
2010-03-29T14:10:55+02:00
1.
2436/6=406
2436*6=14616
406*8=3248
14616+3248=17864
20000 - 17864=2136
Odp Wystarczy im na zakup 6 komputerów i 8 drukarek.
2.
184*2=368
173*3=519
368+519=887
1479-887=592
592/4=148
Odp Największych paczek było 148.
1 5 1