Pod koniec lipca agnieszka kupiła pierwsze śliwki.za 25dag zapłaciła 1,80zł.w sierpniu śliwki były już dwa razy tańsze.ile kosztował kilogram śliwek w sierpniu?

Zad 2
w sklepie ze słodyczami można kupic dwa rodzaje cukierków.,,pawełki,, po 10zł 50 gr za kilogram oraz ,,marcinki,,-1,2 razy droższe od ,,pawełków,,.ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20zł po zakupieniu 30dag ,,pawełków,, i 0,6 kg ,,marcinków,,?zapisz wszystkie obliczenia!!!

3

Odpowiedzi

2009-10-31T15:25:31+01:00
ZAD. 1
1,80 x 4 = 7,20
7,20:2 = 3,6
Tyle kosztowały: 3,6 ;d

ZAD. 2
Pawełki: 10,5/kg
Marcinki: 10,5 x 1,2 = 12,6/kg

30 dag z kg = 3/10
3/10 x 10,5 = 3/10 x 21/2 = 3 i 3/20 = 3,15
6/10 x 12,6 = 6/10 x 63/5 = 378/50 = 7 28/50 = 7,56
20 - (3,15 + 7,56) 20 - 10,71 = 9,29
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-31T15:26:18+01:00
Zad.1.
1 kg = 100 dag
100 :25 = 4.
4 * 1,80 = 7,20 zł
7,20 : 2 = 3,60 zł

Odp.: Kilogram śliwek w sierpniu kosztował 3,60 zł.

Zad.2.
Pawełki:
10,50 zł za kilogram
Marcinki:
10, 50 * 1,2 = 12,60 zł za kilogram

1 kg = 100 dag
30 dag = 0,3 kg.

10,50 * 0,3 = 3,15 zł.

12,60 * 0,6 = 7, 56 zł.

20 - (3,15 + 7,56) = 20 - 10,71 = 9,29 zł.

Odp.: Zostanie 9,29 zł reszty.


P.S. * - razy
10 4 10
2009-10-31T15:27:44+01:00
25kg śliwek w sierpniu-90gr
90gr:25kg=3,60gr po zaokragleniu 4grosze


2. marcinki-12,60zł
30dag pawełków- 3,15zł
0,6kg marcinków- 7,56zł
Razem- 3,15+7,56=10,71zł
Reszta z 20zł, czyli odpowiedź- 20zł-10,71zł=9,29zł
2 3 2