Do roznicy liczb 20,3 i 9,02 dodaj roznice liczb 32,04 i 9,035



Oblicz pamietajac o kolejnosci wykonywania dzialan (14-2,35)-(4,7+1,47)


udziw windy wynosi 600 kg .sprawdz czy pan Darek moze przewiezc winda 10 paczek , jesli jedna paczka wazy 52,8 kg a pan darek 93 kg .

Pani zuzanna kupila spodnice i spodnie .za spodnice zaplacila 92,30 zł a za spodnie o 59,80 zł wiecej.ile reszty otrzymala pani zuzanna jesli zaplacila banknotami jednym o nominale 200zł i jednym o nominale 100zł


Szef kuchni zamowil 6,5 kg kielbasy na trzy dni biwaku ,pierwszego dnia zuzyl 1,7 kg kielbasy drugiego o 0,75 kg wiecej .ile kilograma zostalo na trzeci dzien ?

Pani Ania kupiła w sklepie miesnym po 10 dag szynki baleronu i poledwicy ile zaplacila za zakupy . <cennik>
szynka 21,60 zł /kg
baleron 18,40 zł /kg
poledwica 28,50zł/kg

3

Odpowiedzi

2010-03-29T14:48:37+02:00
1. (20,3-9,02)+(32,04-9,035)=11,28+23,00534,285
2. (14-2,35)-(4,7+1,47)=11,65-6,17=5,48
3. 52,8 kg x 10+93kg=621 kg
odp. Nie może przewieźć 10 paczek.
2010-03-29T14:53:17+02:00
(20,3-9,02)+(32.04-9,035)=11,28+23,005+34,285

11,65-6,17=5,48

10*52,8+93=621 621<600 odp.Nie może przewieść


1kg=0,01dag
10 dag=0,1 kg
21,60*0,1=2,16
18,40*0,1=1,84
28,50*0,1=2,85
2,16+1,84+2,85=6,85 Odp.zapłaciła 6,85
2010-03-29T14:55:39+02:00
(20,3-9,02)+(32,04-9,035)=11,28+23,005=34,285

(14-2,35)-(4,7+1,47)=11,65-6,17=5,48

10*52,8kg+93kg=528kg+93kg=621
Nie moze tyle paczek przewieźć na raz.

92,60zł+59,80zł=152,40zł
92,60zł+152,40zł=245zł
Pani Zuzanna otrzyma 55zł reszty.

pierwszy dzień
1,7kg

drugi dzień
6,5kg-1,7kg=4,8kg
4,8kg*0,75=3.6kg

trzeci dzień
4.8kg-3,6kg=1,2kg

21,60*0,10=2,16zł
18,40*0,10=1,84zł
28,50*0,10=2,85zł
2,16zł+1,84zł+2,85zł=6,85zł