Łyzwy kosztowaly w sezonie 639,80 zł.
w marcu obnizono ich cene o 57,90 zł.
a w kwietniu jeszcze o 45,95zł
oblicz cene lyzew po obu obnizkach


kosz z jablkami wazy 2,9 kg a kosz z gruszkami 3,1 kg .ile kilogramow waza razem same kosze . jesli jablka waza 2,24 kg a gduszki 2,44 kg ?


o godzinie 14,00 stas wybral sie pieszo do babci na obiad .mial do pokonania 4,2km . do 14,15 przeszedl 1,17km .przez nastepny kwadrans szedl w tym samym tempie .ile kilometrow drogi pozostalo jeszcze stasiowi o godzinie 14,30 ?

3

Odpowiedzi

2010-03-29T15:43:53+02:00
Marzec _ 639,80-57,90=581,90
kwiecień - 639,80-57,90=581,90 581,90-45,95=535.95


jabłka z gruszkami + kosze 2,90+3,10=6,0 kg.
jabłka i gruszki - 2,24+2,44=4,68
kosze - 6.0-4,48=1,52

2010-03-29T15:45:33+02:00
Zadanie 1

639,80zł-(57,90zł+45,95zł) = 639,80zł-103,85zł = 535,95zł


zadanie 2

(2,9kg-2,24kg)+(3,1kg-2,44kg) = 0,66kg+0,66zł = 1,32zł


zadanie 3

4,2km-1,17km = 3,03km
3,03km-1,17km = 1,86km
2010-03-29T15:52:19+02:00
1. 639,80 zł - 57,90 zł - 45,90 zł = 536zł
Odp. Cena ŁYŻEW PO OBNIŻKACH WYNOSI 536zł.
2. 2,9 - 2,24 = 0,66kg - Waga kosza bez jabłek
3,1 - 2,44 = 0,66kg - Waga kosza bez gruszek
Odp. Waga każdego z koszy wynosi 0,66kg.
3. 14.00 - 14.15 - 1,17km
14.00 - 14.30 - 1,17 + 1,17 = 2,34km
4,20km - 2,34km = 1,86km
Odp. Stasiowi do babci pozostało 1,86km.
1 1 1