Mam bardzo wielka prośbę, zapomniałem jak się oblicza ceny. Czy moglibyście mi pomóc ?

Oblicz ile kosztuje

a) 0.3 kg jabłek po 2.70 zł za kg

b) 2 kg 10 dag gruszek po 6.20 zł za kg

c)1 kg 30 dag winogron po 4.90 zł za kg

d) 28 dag sera po 12.25 zł za kg

e)2.50 m listwy drewnianej po 2.60 zł za metr

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T15:54:53+02:00
A)0.3 kg*2.70 zł=0,81 zł
b) 2 kg 10 dag*6.20 zł=13,02zł
c)1 kg 30 dag*4.90zł=6,37zł
d)28 dag*12.25 zł=3,43zł
e)2.50 m*2.60 zł=6,50zł