Odpowiedzi

2010-03-29T15:54:27+02:00
1,75kg ------------ 9,8zł
1kg ------------- x zł

1,75x=9,8 |:1,75
x=5,6 [zł]

Licze na najlepsze:).
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T15:57:30+02:00
Obliczamy z proporcji:

1¾ kg - 9.80 zł
1 kg - x zł

Mnożymy na krzyż wiec :

x = 1 kg * 9.80 zł / 1¾ kg
x = 9.80 zł/1.75
x = 5,6 zł

Odp. Kilogram tego winogrona kosztuje 5.60 zł
2010-03-29T15:59:23+02:00
X- cena za kg

1¾=1,75

1,75-9,80zł
1-xzł

1,75x=9,80*1
1,75x=9,80/:1,75
x=5,6

Odp. Kg winogron kosztuje 5,60zł.

2 5 2