1.koszt zakupu n kilogramów jabłek wynosi C. zapisz koszt zakupu xkg jabłek. oblicz wartość x dla n=10, C=12,5zł, jesli koszt zakupu xkg jabłek wyniósł 185zl


2.długość boków trójkąta są równe: a² + 2ax - 3x; 6x+(a+b)² ; (x-a)² - 2a²

Albo jakieś inne zadanie z podręcznika do matematyki z OPERONU dla klasy 3 gimnazjum ze strony 128 :) PILNE!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T17:02:24+02:00
Zadanie 1
10kg-12,5zł
x - 185zł
i na krzyż mnożymy czyli:
10*185= 12,5x
1850=12,5x/12,5
x=148[kg]

zadanie 2
Ob=a²+2ax-3x+6x+a²+2ab+b²+x²-2xa+a²-2a²=a²+3x+2ab+b²+x²=(a+b)²+x(3+x)