×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

"Zaprawde godnym i sprawiedliwym,slusznym i zbawiennym jest śmiać się głośno , płakać cicho, deszcz ustaje ,sady kwitną,i tego trzymać się trzeba." - moje

refleksje na temat tej poezji (ok.2 strony)
1

Odpowiedzi

2009-11-01T09:38:20+00:00
"Zaprawde godnym i sprawiedliwym,slusznym i zbawiennym jest śmiać się głośno , płakać cicho, deszcz ustaje ,sady kwitną,i tego trzymać się trzeba."

Moim zdaniem słowa te są godne podziwu. Wzbudzają we mnie pewne przemyślenia, jak i refleksje. Mówią w pewnym sęsie o przyjaźni. Jeżeli potrzebujemy pomocy nie zawsze zwracamy się z nią do przyjaciela. Ukrywamy swój ból i smutek. Udajemy, że wszystko jest w porządku i jest tak jak powinno. Lecz to jest kłamstwem. Śmiejemy się głosno - lecz w głebi duszy czujemy przygnębienie, smutek. Płaczemy cicho ponieważ boimy się wyznać swoich problemów komuś. Dlaczego? Sa różne tego powody. Jednym z nich może byc brak zaufania lub poprostu zwykła obawa. W jednej chwili mamy tyle do myślenia. Cierpieć czy życ tak jak trzeba? W spokoju i pogodzie ducha...Lecz wybieramy płacz. Płacz cichy w samotności. jest nam trudno, lecz mimo to nadal tkwimy sami w sobie. Po chwili nasuwa nam się myśl. Ale dlaczego, dlaczego to własnie ja mam cierpieć? Przecież powiem te pare słów komuś i odrazu poczuję się lepiej... Tak, zrobię tak! Nagle deszcz ustaje- czyli tak jakby smutek zniknął, padac przestało razem z nim. Sady kwitną. Pogoda ducha rośnie. Płaczemy nie cicho lecz z wszystkimi. Śmiejemy się razem. Jesteśmy nie odosobieni jesteśmy razem. razem jest nam lepiej i czujemy sie pewniej. I po całej tej przygodzie stwierdzamy że tak jest nam dobrze, tak jest nam najlepiej i tego musimy sie trzymać.

Przedstawiłam pewną historię, która przedstawia moje refleksje dotyczące tych słów. Wzbudzają we mnie duzo emocji - zarazem dobrych jak i złych. Jest uczucie, żal, smutek, przygnębienie jak i radość z wykonanej decyzji.

Mam nadzieje że ci trochę pomogłam:))
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci