Odpowiedzi

2010-03-29T17:32:59+02:00
0,30 kg * 30,80 zł = 9,24 zł
3 * 4,35 zł = 13,05 zł
9,24 zł + 13,05 zł = 22,29 zł

Odp.: Za zakupy zapłacił 22,29 zł.
2010-03-29T17:33:02+02:00
3dag - 0,3kg
1kg --- 30,80zł
0,3kg --- x
x = 0,3 * 30,80zł
x = 9,24 zł - chałwa
3 * 4,35zł = 13,05zł - czekolady
13,05zł + 9,24zł = 22,29zł - razem
Odp. Maciek zapłacił za zakupy 22,29zł.
2010-03-29T17:33:21+02:00
30dag-x zł
100dag-30,8zł
30 dag chałwy-9,24zł
3 tabliczko -4,35 *3= 13,05zł
razem 22,29 zł