Odpowiedzi

2010-03-29T17:49:25+02:00
X-cena początkowa grzybów za 1 kg
13(x+10)=15x
13x+10=15x
2x=130/2
x=65
przed podwyżką kosztował 65 zł
2010-03-29T17:50:02+02:00
X=cena początkowa
15x=wartość zakupu 15kg grzybów
x+10zł=nowa cena
(x+10)×13=15x
13x+130=15x
13x-15x=-130
-2x=-130
x=130:2
x=65
przed podwyżką towar kosztował 65 zł za 1kg
15kg kosztowało:15×65=975zł
teraz :65+10=75zł×13kg=975zł

licze na naj:)