1,Do stołówki kupiono 80 opakowań makaronu po 5.50 zł na opakowanie i o 15 mniej opakowań ryżu po 4,20 za opakowanie. Na zakupy hurtownia udzieliła 5% rabatu . Ile zapłacono za zakupy ?
2,Kasia skończyła lekcje o 12:35. Powrót do domu zajął jej 40 min. O której Kasia była w domu?

3

Odpowiedzi

2010-03-29T18:32:14+02:00
80x5,50=440
80/15=5,3(3)≈6
6x4,20=25,2

440+25,2=465,2

465,2x⁵₁₀₀=²³²⁶₁₀₀=23,26

465,2-23,26=441,94
zapłacono 441,96 zł

12,35+40min=13,15
wróciła o 13.15h


Jest na 100% dobrze
DASZ NAJ ?PLISSS?
2 4 2
2010-03-29T18:32:40+02:00
1. 80*5.50zł= 440zł
80-15=65
65*4.20zł=273zł
440zł+273zł=713zł
713zł*0.05=35.65 zł -rabat
713zł-35.65zł=677.35 zł
Odp.Za zakupy zapłacono 677.35 zł.

2.
12.35 +40 min= 13.15
Odp.Kasia była w domu o godzinie 13.15
2 5 2
2010-03-29T18:33:29+02:00
1.
80*5,50=440
80-15=65
65*4,20=273
440zł+273zł=713
713*5=3565/100=35,65
713-35,65=667,35
odp.:Za zakupy zapłacono 667,35.
2.
12,35+0,25=13,00+0,15=13,15
odp.:Kasia była w domu o godz.13,15.
Liczę na naj...:P
2 5 2