Proste zadanka ;DD

1. ¼ kg cukierków kosztuje 2,20 zł. Jaka jest cena tych cukierków za 1 kg?
2. Za 0,9 kg cukierków zapłaciłem 5,40 zł. Ile zapłacisz za 2,5 kg tych samych cukierków?

Żadnych przypuszczeń itp. Zadanka maają być rozwiązane w całości i obydwa , inaczej zgłoszę jako SPAM ;pp .

Czekam do 19.45 ;D

Dam oczywiście najj ;D;*

2

Odpowiedzi

2010-03-29T19:21:04+02:00
1. x- cena 1 kg cukierków
0,25x=2,20
x=8,80

2. x- cena 1 kg cukierków
0.9x=5,40
x=6

6*2,5=15
2010-03-29T19:25:00+02:00
Zad.1
1/4= 0,25 kg
0,25*4=1kg
2,20*4=8,80
Odp: Za 1 kg cukierków trzeba zapłacić 8,80 zł

Zad.2
x-cena cukierków za 0,1 kg
9x=5,40 - cena cukierków 0,9kg
25x-cena cukierków 2,5 kg
Rozwiązanie
9x=5,40 /:9
x=0,6
25*0,6=15
Odp: Za 2,5 kg cukieków trzeba zapłacić 15 zł