Odpowiedzi

2010-03-29T19:23:05+02:00
1,25kg-9,80zł /÷1,25
1kg=7,84zł
2010-03-29T19:23:58+02:00
1i3/4= 7/4
9,80 : 7 =1 ,40 za 1/4
2 kg = 8/4
1,40 * 8 = 11.20 zł
2010-03-29T19:40:46+02:00
1i 3/4kg= 7/4
9,80zl= 980/100
(ja chcialam tu zastosowac proporcje mam nadzieje ze to jest widoczne)
7/4 - 980/100
1 - x
7/4 x =980/100/ *4/7
x=5,6zl
odp. kilogram winogron kosztuje 5,6zl.