Proszek do prania sprzedawany jest w dwóch opakowaniach:malym o wadze 500g i dużym,ważącym 2,4kg.Male pudelko proszku kosztuje 7,50zl.

a)ile trzeba zaplacić za 1kg proszku,jeśli kupuje się go w malym opakowaniach?

b)Cena 1 kg proszku w dużych opakowaniach jest o 20% niższa niż cena 1 kg proszku w malych opakowaniach. ile kosztuje duże opakowanie proszku?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T19:31:44+02:00
Dane:
Proszek mały - 500g, 7,50
Proszek duży - 2,4 kg, x

rozwiazanie

500g - 7,50
2400g - x



2400 * 7,50 : 500 = 36

Odp. Proszek duży kosztował 36 zł