Odpowiedzi

2010-03-29T19:40:54+02:00
5,40 : 4 = 1,35 (1/4 gruszek)
1,35 *3 = 4,05 zł

Jabłka tam powinno być chyba 1 i 1/2 ale oblicze obydwa
5.40 :3= 1,80*3= 3.60 zł (cena jabłek za kg)
3,60 : 2 =1,80 (cena za pół kg)
Jabłka 3.60 + 1,80 = 5.40

wszystko 4.05 + 5,40 = 9,45 zł


Jabłka to w twoim zadaniu
1 kg = 3,60 *2= 7.20
Wszystko 7.20 + 4.,05 = 11.25
1 1 1
2010-03-29T19:42:11+02:00
Gruszki
5,4:4=1,35
3*1,35=4,05zł
jabłka (1 i 2/1kg to jest 3kg
5,4:3=1,80zł (0,5kg)
2*1,8=3,60zł (1kg)
3*3,6=10,80

4,05+10,80=14,85
zapłaciłeś 14,85
2 3 2
2010-03-29T19:50:01+02:00
5,40zł×¾=4,05zł
5, 40zł×⅔=3,60zł
1kg+²/₁=3kg
3×3,60zł=10,80zł
10,80zł+4,05zł=14,85zł
1 5 1