Proszę pomóżcie rozwiązać mi to zadanie daję NAJ.

1.W sklepie jest a lodówek i o 10 kuchenek mikrofalowych więcej.Cena każdej lodówki i kuchenki wynosi 780 zł.Jaka jest łączna wartość sprzętu?
2.Krzysztof kupił x kg pomarańczy i y kg cytryn.Cena pomarańczy wynosiła a zł za 1 kg,a cena 1 kg cytryn była niższa o 1 zł od ceny 1 kg pomarańczy.Ile Krzysztof zapłacił za owoce?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T19:36:56+02:00
1.(a+a+10)*780=1560a+7800zł - łączna wartość sprzętu uzależniona od liczby lodówek
2.x*a+y*(a-1)=xa+ya-y