Zadanie jest dłuuuugie :D .

Proszek do pieczenia sprzedawany jest w dwóch opakowaniach: małym o wadze 500 gram i dużym, ważacym 2,4 kg. Małe pudełko proszku kosztuje 7, 50 ,-
a) ile trzeba zapłacić za 1 kg proszku, jeśli kupuje się go w małych opakowaniach ?
b) cena 1 kg proszku w dużch opakowaniach jest o 20% niższa niż cena 1 kg proszku w małych opakowaniach. Ile kosztuje duże opakowanie proszku


proszę o obliczniea i odpowiedź ;-** .
pozdrawiam, i na przyszłość dzięki !. ;] .

2

Odpowiedzi

2010-03-29T19:54:54+02:00
1.a

1kg= 1000g
1000:500=2
2*7,5zł=15zł

Jesli kupuje się 1 kg proszku w opakowaniach po 500g to trzeba zapłacić 15zł

1.b

15:100=0,15
0,15*20=3
15-3=12

Duze opakowanie proszku kosztuje 12 zł
2010-03-29T19:55:53+02:00
A) 500 g= 0.5 kg
2*7.5=15 zł
b)15*20%=3
15-3=12zł