1 . azor zjada 2,1 kg karmy dziennie a tofik o 2,07 więcej ile zjadają łącznie oba psy ?

2 . jeden baton ,, jasiek '' kosztuje 0,80 zł ile takich batonów można kupić za 15 zł ?

3 . 3 m materiału kosztują 16,50 zł . ile trzeba zapłacić za 5 metrów tego materiału ?

4 . 5 - kilogramowe opakowanie proszku kosztuje 32 zł a 3 kilogramowe 19,50 zł . w którym opakowaniu 1 kg jest tańszy i o ilie ?

3

Odpowiedzi

2010-03-29T20:34:22+02:00
1. 2,10kg+2,07kg=4,17kg
4,17kg+2,1kg=6,17kg

Psy łącznie zjadają dziennie 6,17kg karmy.

2. 15zł = 1500gr

1500:80=18

Za 15zł można kupić 18 takich batonów.

3. 3m - 16,50
16,50/:3 = 5,50
5,50 - cena jednego metra tego materiału
16,50+5,50+5,50=27,50

5 metrów tego materiału kosztuje 27,50 zł.


4. 32:5= 6,4
19,50:3= 6,5

6,5-6,4=0,1

1kg proszku jest tańsze w tańszym opakowaniu o 0,1 złotego.
  • Użytkownik Zadane
2010-03-29T20:37:14+02:00
1.
Azor=2,1 kg
Tofik= 2,1 + 2,07 = 4,17 kg
Razem: 4,17 + 2,1 = 6,27 kg
Odp.: Psy razem zjadają 6,27 kg karmy.

2.
15 : 0,8 = 18,75 czyli za 15 zł można kupić 18 batoników i zostanie 60 groszy
Odp.: Za 15 zł można kupić 18 batoników.

3.
3m - 16,50 zł
5m - x

x= 5*16,5/3 = 27,5
Odp.: Za 5 metrów materiału trzeba zapłacić 27,5 zł.

4.
4 . 5 - kilogramowe opakowanie proszku kosztuje 32 zł a 3 kilogramowe 19,50 zł . w którym opakowaniu 1 kg jest tańszy i o ilie ?
1. 5kg - 32 zł
1kg - x zł
x=32/5= 6,4 zł
2. 3kg- 19,5 zł
1kg- x
x=19,5/3= 6,5 zł

Odp.: Tańszy proszek jest w opakowaniu pięciokilogramowym, jest tańszy o 0,1 zł (czyli 10 groszy).
2010-03-29T20:49:14+02:00
1. 2,1+2,1+2,07=6,27
2. 15÷0,8=18,75
za 15zł można kupić 18 batonów.
3. (5×16,50)÷3=82,5÷3=27,50zł
4. 5kg-32zł
1kg-xzł
------------
x=32÷5=6,40zł
3kg-19,50zł
1kg-xzł
--------------
x=19,50÷3=6,50
różnica wynosi 0,10 zł